Czytajcie „działkowca”! - 20.02.2020

Na rynku jest już najnowszy, marcowy numer miesięcznika „działkowiec” – największy na rynku magazyn ogrodniczy, pełen aktualnej wiedzy, ważnych informacji, porad i wspaniałych inspiracji na rozpoczynający się sezon! Nie wolno przegapić tego numeru! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!Polskie społeczeństwo starzeje się i dotyczy to również działkowców. Radą na wiele dolegliwości starszego wieku jest użytkowanie działki w ROD, dzięki czemu można podtrzymać aktywność fizyczną i towarzyską na wysokim poziomie. Doradzamy jak dostosować działkę do zmieniającej się kondycji fizycznej i stanu zdrowia seniorów w różnym wieku. Zamieszczamy też gotowe projekty aranżacji!● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Jaka altana powinna znajdować się na działce w ROD?”, „W jaki sposób małżonek może dopisać się do działki współmałżonka?”.● W cyklu „Nowoczesna działka, promującym nowe sposoby uprawy roślin na działkach, polecamy owocowe pnącza, które łączą w sobie walory ozdobne i użytkowe – dają bardzo wiele, a zajmują niewiele miejsca. Doradzamy które z nich warto wybrać na działkę i w jaki sposób je uprawiać. Zamieszczamy też kilka projektów aranżacji owocowych pnączy!● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „PZD ws. nowelizacji prawa budowlanego”, „Czy warto uczestniczyć w walnym zebraniu ROD?”, „Wyłączanie wody w ROD”.● W artykule z cyklu „Woda w ogrodzie” doradzamy jak zatrzymać wodę w glebie. Przedstawiamy sposoby zwiększania zasobności wodnej gleby i ograniczania strat wody, obejmujące m.in. różne zabiegi uprawowe, a także stosowanie takich substancji jak hydrożele lub zeolity!● Uwaga: w nowym dziale „Publicystyka”, w artykule „Natura leczy” wyjaśniamy dlaczego ogrody działkowe mają tak ogromne znaczenie dla poprawy naszego zdrowia i samopoczucia. Okazuje się, że działka może być miejscem „zielonej terapii” i receptą na wiele trapiących nas bolączek cywilizacyjnych. Niestety, ogrody są nadal niedocenianą przez ogół społeczeństwa wartością i warto zastanowić się nad ich ważną i niezastępowalną rolą w systemie społeczno-przyrodniczym miast!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – tniemy drzewa i krzewy.

Terminarz uprawy warzyw i ziół.

Bezpieczne sposoby ochrony roślin.

Planujemy kwaterę sadowniczą na działce.

● Budujemy skrzynie uprawowe i podwyższone grządki.

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe zapiekanki z warzyw!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Źródło: http://pzd.pl/artykuly/23862/114/Czytajcie-dzialkowca.html

By:
Posted: 11 marca 2020
Category: Bez kategorii
Comments: 0

Related Posts